About me

 

Kilka słów o mnie:

 

 

... żartuje :)

 

Tak poważnie... Jestem jeszcze całkiem młodym gościem, który po latach hobbystycznej oraz komercyjnej praktyki, szykuje się do podboju Świata :]. Magister inżynier. Absolwent elitarnej specjalizacji (Technologie Wytwarzania Oprogramowania) Politechniki Poznańskiej, jednej z najlepszych uczelni informatycznych w Europie (Wydział Informatyki i Zarządzania). Jak dla mnie... brzmi dumnie :). Tym bardziej, że lata studiów popieram już blisko sześcioletnim, pełnoetatowym doświadczeniem. Zresztą... wiele mógłbym pisać, bardziej i mniej propagandowych tekstów.

Niech przemówią referencje oraz loga firm, dla których miałem okazję pracować :).

Getin Bank. Jeden z największych banków działających na polskim rynku. Przez półtora roku miałem okazję pracować nad systemem obsługi obsługi i sprzedaży kredytów i leasingów w Centrum Akceptacji i Administracji Kredytów Samochodowych. Do moich zadań należało określanie celów klienta (bezpośredni kontakt z kierownikiem działu w banku), proponowanie rozwiązań, ustalanie modelu/projektu aplikacji, a następnie ich oprogramowanie, wdrażanie i dalszy support. W ramach pracy dla GetinBanku, rozwijałem zarówno aplikacje desktopowe pisane w języku C# i native C++, jak i usługi sieciowe i międzybankowe connectory do systemów zewnętrznych (m.in do systemu SAP jednej ze spółek zależnych).
Europejski Fundusz Leasingowy. Obecnie spółka należąca do banku Crédit Agricole. Miałem przyjemność przez trzy lata pełnić funkcję opiekuna, programisty oraz projektanta systemu obiegu dokumentów klasy Enterprise, wykorzystywanego w EFL. Praca nad systemem złożonym z wielu modułów desktopowych, usług systemu i usług sieciowych, nauczyła mnie szerszego poglądu na rozwijane aplikacje.
Blisko roczny udział w projekcie dla VW Bank Polska. Pełniłem rolę wyłącznie techniczną, jednakże o bardzo szerokim zakresie zadań. Samodzielnie utworzyłem aplikację inicjującą przemysłowe skanowanie dokumentacji banku. Oprogramowałem zestaw rozszerzeń dla pakietu Office znacznie optymalizujących czas procesowania dokumentacji wewnątrz banku. Ciekawostką był również zakończony pomyślnie projekt wdrożenia kart zbliżeniowych ułatwiających i zabezpieczających dostęp do stanowisk roboczych wewnątrz banku.
OSG Records Management. Lider w branży archiwizacji dokumentów w Europie Wschodniej. Miałem okazję przez rok pracować nad systemem masowego, przemysłowego skanowania dokumentacji w środowisku rozproszonym (w przybliżeniu mówiąc) między Poznaniem a Władywostokiem. Projekt, programowanie, ustalenia z klientem, wsparcie zagranicznego użytkownika... to wszystko sprawiło, że wydajność systemu idzie obecnie w setki tysięcy dokumentów na dobę. To przy tym właśnie projekcie do perfekcji opanowałem obsługę technologii rozpoznania tekstu na skanach (OCR oparty na silniku ABBYY FineReader).
PrimeSoft Polska. Spółka, w której miałem okazję pracować w latach 2009-2012. Lista klientów jest dość pokaźna. Dla wszystkich z nich, miałem okazję wykonywać różnego rodzaje aplikacje, głównie wspierające technologie workflow. Szczególnymi klientami z owej listy są wymienione powyżej spółki: GetinBank, Europejski Fundusz Leasingowy, Volkswagen Bank Polska i OSG Records Management. Dla tych czterech firm miałem okazję wykonywać niestandardowe projekty. Wchodziłem również w samodzielny kontakt z klientem w celu ustalenia jego potrzeb.
Press-Service Monitoring Mediów jest jednym z liderów na rynku monitoringu treści zamieszczanych w różnego rodzaju mediach (prasa, radio, telewizja, internet). Press-Service wspominam jako bardzo wartościową firmę, która umożliwiła mi pierwszą, samodzielną, komercyjną pracę nad projektem informatycznym. W tym przypadku był to robot internetowy, skanujący setki tysięcy unikalnych stron internetowych, na dobę. Wielowątkowa (dziesiątki wątków) aplikacja, napisana w języku C++, komunikująca się z serwerem IIS prz użyciu CGI, umożliwiała zbieranie materiałów internetowych przy pomocy zdefiniowanych w bazie słów kluczowych. Co więcej, przy użyciu sieciowego interfejsu, umożliwia pracownikom obróbkę zebranych materiałów oraz ich analizę, jeszcze przed przekazaniem klientowi.
Alliance Technology Polska, jest firmą w której pracę rozpocząłem w maju 2012 roku. Opiera się głównie na dostarczaniu rozwiązań firmie Gras Savoye, największego w Polsce brokera ubezpieczeniowego. Praca w ATP umożliwia mi pogłębienie wiedzy z takich technologii jak m.in obsługa baz danych Oracle, wykorzystanie technologii NHibernate, czy możliwość pracy w oparciu o model Model-View-Controller korzystając z microsoftowej technologii WPF.